Rotary club Ljubljana Tivoli

Rotary usluge

1. Klubske usluge
Pripadnost skupnosti ni pristna, če ne prevzameš tudi določene odgovornosti do nje. Od vsakega člana se pričakuje, da bo naklonjeno sodeloval v programu, ki ga ima klub; torej da vpeljuje nove člane in prijazno sprejema goste, sodeluje v klubskih odborih in sprejema različne funkcije v klubu (tajnik, član posebnega odbora, klubski mojster, predavatelj, zakladnik itd.). Klubske usluge pomenijo, da je član pripravljen pomagati v dejavnosti kluba in rotarijstva na sploh.

2. Poklicne usluge
Mednje sodi etično ravnanje in obnašanje v poklicnem življenju ter preizkus štirih vprašanj, s katerimi lahko preverjamo, ali delujemo po rotarijskih načelih v poklicu in življenju nasploh.

3. Združene usluge
Združene usluge pomenijo pripravljenost pomagati in podpirati dobrodelne, vzgojne in podobne organizacije, ki služijo dobremu v skupnosti ter sodelovati v dejavnostih določene skupnosti (polis). Ta dejavnost je politična, vendar jo moramo strogo ločevati od strankarske politike. V akcijah mora rotarijec aktivno sodelovati, pri čemer ne sme prejemati plačila.

4. Mednarodne usluge
Sem sodi strpnost do drugih narodnosti in razumevanje med narodi, in sicer: - pomoč in sodelovanje na mednarodnih prireditvah (tudi drugih Rotary klubov), - osebni stiki s pripadniki drugih držav doma in v tujini.