Rotary club Ljubljana Tivoli

Home Prispevki Guvernerja

NAGOVOR GUVERNERJA 2007/08

Dragi rotarijski prijatelji,

vsak od naših klubov predstavlja odločilen del bistva organizacije Rotary International: predstavlja enega od 32.700 delov rotarijske hrbtenice. Odkrijmo torej rotarijsko domovino v naših klubih, odkrijmo tam prijateljstvo kot osnovo za rotarijsko vodilo delati dobro v svetu.

Štiri smeri delovanja so operativna hrbtenica naših aktivnosti. Teh se lahko naučimo s prebiranjem rotarijske literature. Vendar pa se pojavlja vprašanje, če v naših klubih morda prvenstveno ne potrebujemo zaobljube. Če le-to prepoznamo kot najpomembnejšo kvaliteto rotarijstva, delajmo na tem, da se rotarijska ideja ne razvodeni v turbulentnih časih, v pomanjkanju znanja o rotarijstvu ali celo letargiji.

Vsi se moramo truditi, da bi živeli v skladu s štirimi smermi, ki jih nakazujejo štiri vprašanja, ki si jih venomer zastavljam. Kaj od tega, kar mislim, govorim in delam:
1.) … je res?
2.) … je pravično?
3.) … ustvarja prijateljstvo in naklonjenost?
4.) … koristi vsem vpletenim?

Po svojih najboljših močeh se moramo potruditi, da bo odgovor vsakega od nas na vsako od teh vprašanj DA. Mar ne pomeni biti rotarijec prostovoljno prevzeti odgovornost za širjenje rotarijskih idej, nalog in izzivov?

Želim Vam trdno in zdravo rast v Vaših klubih, da bi gojili medsebojno prijateljstvo in uživali v rotarijstvu. Želim Vam članskih prijateljev, ki imajo ob svojih osebnih in poslovnih kvalifikacijah tudi voljo in željo za izpolnjevanje rotarijskih izzivov. Vse to je zajeto v motu našega distrikta, ki glasi:

Let us share our Values - share our Commitment - share Rotary!
Prispevajmo vrednote - prispevajmo zaobljubo - prispevajmo Rotary!

Torej, vsem Vam, Vašim družinam in Rotary klubom želim obilo uspeha, saj ga čudoviti ljudje, ki jih druži čudovita stvar, resnično zaslužijo.

 

Hilscher21
Z vsem spoštovanjem,

Toni Hilscher
Guverner distrikta 1910 v letu 2007/2008


 

Rotary

Kaj je Rotary
Rotary International je organizacija svetovno povezanih posl...
Nastanek organizacije ...
Prvi Rotary klub je nastal v Združenih državah Amerike na ...
Ključni rotarijski ge...
Ključni rotarijski gesli sta: 1. Nesebično pomagati ...
Rotary družba
Rotary je svetovna družba, ki temelji na načelih prijatelj...
Rotary in mladi
Pri vzgoji mladih so dolžni sodelovati in pomagati vsi čla...
Rotary usluge
1. Klubske usluge Pripadnost skupnosti ni pristna, če ne pr...

Naši člani

Koledar dogodkov

December 2019 Januar 2020 Februar 2020
po to sr ce pe so ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Prijava